понеділок, 21 грудня 2020 р.

Фракції-клони та безпартійні директори: яка вона, Херсонська міська рада VIII скликання? Дослідження Причорноморського центру політичних і соціальних досліджень у рамках громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад"

 

Настоятель церкви, чотири директори шкіл та гімназій, ректор вишу та ціла плеяда керівників державних та приватних установ: за результатами виборів до Херсонської міської ради обрано 54 депутати від п’яти політичних сил, з яких 12 були депутатами минулого скликання. Рада нового скликання дуже оперативно включилась до роботи: вже відбулись дві сесії та на 24 грудня заплановано третю, бюджетну. 

Розглянемо основні біографічні відомості обранців та складемо усереднений портрет депутата Херсонської міської ради VIII-скликання

пʼятниця, 18 грудня 2020 р.

Від інституціональної «екологічності» до реальної: Кочубеївська громада робить наступний крок за Стратегією розвитку

 

Формувати стратегічне бачення кочубеївці почали в квітні 2016-го року. Саме в цей час була створена робоча група, до складу якої увійшли представники виконкому, комунальних установ, бізнесу, місцеві громадські активісти та експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень. Результатом напрацювання стало прийняття сільською радою Стратегії сталого розвитку громади до 2027 року, що складається з трьох розділів, один з яких – екологічний. За визначеною робочою групою «дорожньою картою» Стратегії, вирішення екологічних проблем громади мало менший пріоритет, ніж економічний та соціальний напрямки. Проте, виклики 2020-го року спонукають громаду переглянути кроки виконання Стратегії та актуалізувати саме екологічний напрям. В громаді існує чимало проблем пов’язаних з охороною довкілля. Їх усунення, згідно Стратегії заплановано розпочати в 2021 році. Вирішення цієї складної задачі лягає на плечі VIII-го скликання Кочубеївської сільської ради.    

вівторок, 29 вересня 2020 р.

"Чи може депутат місцевої ради підвищити пенсію?" - про повноваження місцевих депутатів

Чи може депутат місцевої ради підвищити пенсію? А допомогти зробити велодоріжку? Як не заплутатися і зрозуміти, які повноваження мають депутати, котрих ми будемо обирати 25 жовтня?

За дві з половиною хвилини ви дізнаєтесь про те, що можуть місцеві депутати і чого вони не можуть, як обранці впливають на формування бюджету міста, благоустрій та містобудування, з якими проблемами можна звернутися до місцевих депутатів і на що звертати увагу, коли чуєш передвиборчі обіцянки 🙂 

  

Підготовано в рамках громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад"


 


субота, 19 вересня 2020 р.

Розвиток антикорупційного середовища у пілотних громадах Херсонської області

 

На початку 2020 року стартувала ініціатива Мережі Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії зі створення перших антикорупційних середовищ у пілотних громадах. В Херсонській області «священний  вогонь» антикорупції взяли на себе Кочубеївська та Вербівська громади: дві громади з власними баченням до створення середовища, з різними проблемами та векторами їх вирішення. 

вівторок, 1 вересня 2020 р.

Старт всеукраїнської громадської ініціативи «Вимагаємо звіту» в Херсоні

 Депутати Херсонської міської ради мають звітувати на відкритих зустрічах з виборцями. Цього вимагає закон про «Статус депутатів місцевих рад», про це іде мова і в рішенні Херсонської міської ради № 437 від 20.10.2016 року  «Про організацію проведення звітів депутатів міської ради VІІ скликання перед виборцями про депутатську діяльність», яке було прийняте на всю каденцію нинішньої ради.

четвер, 11 червня 2020 р.

Вербівська ОТГ: побудова Антикорупційної реальності всупереч дискримінаційній політиці держави

Без перебільшення, Вербівська об’єднана громада веде безперервну боротьбу за існування. Причиною цього, як не дивно, слугує непослідовна та дискримінаційна політика з боку держави. Навіть отримавши спроможність від Кабінету міністрів, громада залишається без конче необхідного для неї переходу на прямі міжбюджетні відносини. Пошук альтернативного інструменту для подолання цих впливових бюрократичних бар’єрів було винесено на громадські обговорення. Учасники цих заходів – депутати, сільський голова, експерти регіонального Ресурсного центру та просто активні мешканці громади – протягом палких обговорень дійшли до спільної думки. А саме, громада повинна довести всім реальну власну спроможність. Новий етап розбудови цієї ідеї почався 5 червня: на сесії ради депутати затвердили Антикорупційну програму, чим й зміцнили фундамент правового простору громади. 

пʼятниця, 5 червня 2020 р.

Кочубеївська ОТГ: розвиток Антикорупційного еко-середовища під час ізоляції


З першим вітерцем карантинного послаблення Кочубеївська громада зробила наступний вагомий крок в антикорупційній політиці та створенні ефективного антикорупційного середовища. 24 квітня з метою запобігання та мінімізації корупційних правопорушень у діяльності Кочубеївської об’єднаної територіальної громади та створення дієвої системи протидії проявам корупції, Кочубеївська сільська рада затвердила Антикорупційну програму, строком на два роки. Затверджена програма узгоджена з реаліями громади та передбачає низку доцільних та дієвих заходів. Деякі з цих заходів заплановано реалізувати з залученням зовнішніх експертів, деякі більш бюрократизовані та мають прерогативу виконання виключно ОМС громади. 

пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

З антикорупційним ЕКО-середовищем до спроможності громади

Вербівська сільська об’єднана громадамолода громада Херсонської області. Географічне розташування, велика кількість земель сільгосп призначення мають як свої плюси так і мінуси. У минулому році, майже 40% районного бюджету наповнили вербівці. Відпускати такий ласий шматочок у «вільне плавання» району не хотілось. У цій складній ситуації, коли громаді відмовляють у статусі спроможності, та районна влада бачить перспективним повернення громади до «рідної гавані», вербівці активно вистоюють своє право на існування. Про ризики для громади, майбутні активності та до чого тут антикорупційне ЕКО-середовище – далі у нашому матеріалі. 

понеділок, 17 лютого 2020 р.

Вербівська ОТГ: почати життя з антикорупційного середовища

 У цей раз, візит Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень заплановано до зовсім молодої громади. Для свого становлення Вербівська громада потребує безліч нормативно-правових актів, що допоможуть як налагодити її роботу як спроможний елемент нашої країни, так і зроблять її більш привабливою в очах державних та міжнародних донорів. Проте невпорядковані дії, за відсутністю кваліфікованої допомоги ззовні, можуть радше погіршити ситуацію. Саме тому діяльність Причорноморського центру у громаді націлена, перш за все, у створенні антикорупційного ЕКО-середовища, яке дозволить систематизувати та впорядкувати нормативно-правову діяльність громади. 


субота, 15 лютого 2020 р.

Кочубеївська громада буде з антикорупційною програмою

На день закоханих у будівлі Кочубеївської сільської ради відбулась зустріч експертів Причорноморського центру політичних і соціальних досліджень з активними мешканцями громади. Тема зустрічі – актуальність та впровадження антикорупційної програми у громаді. Обговорили як стан антикорупційної стратегії в Україні загалом, так і напрями можливих корупційних викликів для громади. Окрім того, експерти центру презентували «інституційний подарунок» для громади – створений проект антикорупційної програми, що враховує особливості саме Кочубеївської ОТГ та може бути використаний як робочий документ до впровадження. Про це та інше, детальніше у нашому матеріалі. 

четвер, 13 лютого 2020 р.

Антикорупційний день закоханих у Кочубеївці

 


Кочубеївська громада робить перші кроки до запровадження антикорупційної програми:
14 лютого о 10ій годині ранку в приміщенні сільської ради відбудеться засідання круглого столу на тему актуальності та впровадження. 

До участі у заході громада запрошує енергійних, активних, ініціативних мешканців, закоханих в рідний край. З допомогою експертів Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень планується обговорити нагальні виклики для громади, окреслити вразливі місця (корупційні ризики) та скорегувати план майбутніх дій по усуненню корупціогенних чинників.  

вівторок, 4 лютого 2020 р.

Як будуть обирати депутатів за новим Кодексом - обговорили у Херсоні




У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.