Нагадаємо, що 25 лютого двадцять депутатів з тридцяти чотирьох наявних у раді, проголосували за кандидатуру від "Самопомочі" Лілію Дроздік. Це рішення стало результатом широкого компромісу з боку "Опозиційного блоку", "Самопомічі" та "Батьківщини", яких в Каховці називають "стуренівськими партіями" (по імені Карла Стурена, засновника відомого всій Україні "Чумака"). Як повідомляють з Каховки, Карл Стурен після того, як програв "його кандидат" на виборах міського голови, намагається повернути свій вплив на міську раду. В результаті в Каховці вже кілька місяців триває "секретаріада" - протистояння між міським головою та "стуренівською" більшістю за посаду секретаря міської ради. На минулому тижні опозиції до міського голови вдалося результативне голосування за секретаря. Для цього одна з самих яскравих фігур каховської опозиції - лідер "Опозиційного блоку" Павло Філіпчук відмовився від свого бажання балотуватися на посаду секретаря.
Сам П.Філіпчук пояснив мотиви зняття своєї кандидатури таким чином: "Наша фракція Опозиційного блоку з об'єктивних причин вирішила зняти мою кандидатуру на користь Лілії, щоб вона змогла набрати максимальну кількість голосів. Якби вибрали мене, то Дяченко однозначно наклав би вето на це рішення. Ми в свою чергу подали б до суду і місто зависло б ще як мінімум на півроку в повітрі. Адже поки мер протягом трьох місяців судорожно бився за посаду секретаря, він заблокував рішення важливих для нормальної життєдіяльності нашого міста питань. І ще близько півроку застою Каховка економічно може просто не витримати... Тому ми і вирішили підтримати Лілію, щоб зрушити з цієї мертвої точки".
На думку керівника фракції "Опозиційного блоку", Лілія Дроздік є представником "демократичних сил" й тому причин для ветування рішення з боку міського голови, який представляє Блок Петра Порошенка, немає.
"Не настільки важливо Філіпчук, Гончарова або Дроздік. По суті ми голосували за розподіл важелів влади для прийняття потрібних для міста рішень. І головне, що ми не дали Сергію Хланю (народний депутат від Каховського виборчого округу - ред.) і Андрію Дяченку підім'яти під себе депутатський корпус, поставивши свого секретаря керувати нами. Тим самим поклавши край переслідуванням і тиску на депутатів і застою в роботі виконкому" - завершив свій коментар Павло Філіпчук.
Звісно, депутат трохи лукавив, коли говорив про представника "демократичних сил", бо на думку оглядачів, в Каховській міській раді сталося неприродне в політологічному сенсі блокування "Опозиційного блоку", "Самопомічі" та "Батьківщини". Й тому на офіційному сайті Каховської міської ради вчора з'явився проект розпорядження "Про зупинення рішення 8 сесії VIІ скликання Каховської міської ради від 25.02.2016 року “Про секретаря міської ради”.
У цьому проекті Розпорядження, Андрій Андрійович аргументував власне вето тим, що новообраний секретар міської ради не відповідає вимогам Типових професійно-кваліфікаційних характеристик посадових осіб місцевого самоврядування, затверджених наказом Головного управління державної служби України від 29 грудня 2009 року N 406", а саме у Лілії Сергіївни відсутній необхідний "стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 5 років". Хоча, від обраних осіб цей стаж вимагається "як правило".
Також, йдеться далі у проекті розпорядження міського голови, у Лілії Дроздік відсутній досвід роботи на керівних посадах в органі місцевого самоврядування і досвід трудової діяльності взагалі та відсутні знання у обсязі, необхідному для виконання своїх службових обов’язків у сфері місцевого самоврядування. Вона - ми цитуємо далі розпорядження, - не обізнана з загальними, конкретними та практичними проблемами в галузі соціальної та економічної політики в місті, проблемами соціального захисту тощо.
Крім того, Андрій Дяченко вважає, що під час обрання секретаря, депутати порушили таємницю голосування, коли використовували під час заповнення бюлетенів ручки з певним кольором.
Крім того, міський голова навів й інші підстави для накладання вето, зокрема, позицію Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради, результати опитувань серед мешканців міста, а також заради запобігання можливим корупційним діянням Дроздік Л.С. в інтересах власної сім’ї щодо розподілу земельних ділянок на території міста.
Таким чином, в Каховці розпочався черговий етап секретаріади. Два сценарія розвитку подій нам вже відомі: оскаржити рішення у суді або подолати вето у сесійній залі двома третинами голосів. А це 23 й більше голосів депутатів.
Відразу після того, як була опублікована статті нам повідомили, що в Каховці зранку 1 березня основні політичні сили досягли домовленостей й в обмін на секретаря від "Самопомічі" будуть підтримані заступники Каховського міського голови, який пропонував Андрій Дяченко та демократичні партії. Це:
- 1. На посаду першого заступника міського голови – Олега Кожемякіна. ( учасник АТО, представник Радикальної партії, з певним досвідом роботи на підприємствах міста, надійного і ділового по суті)
2. На посаду заступника міського голови з економічних питань – Сергія Заруденьця. (юриста, фахівця з податкового законодавства, з певним стажем роботи на керівних посадах, представника БЮТ)
3. На посаду заступника міського голови з гуманітарних питань – Галину Захарченко (волонтера, громадського діяча, з великим досвідом керівника та особистим авторитетом серед громадськості, представника БПП).
Заяву Андрія Дяченко з цього приводу читайте тут
Довідка: В Каховській міській раді 34 депутати, які обрані від восьми партій.
Від "Опозиційного блоку" та Блоку Петра Порошенка - по 8 депутатів, Від "Самопомічі" - 5 депутатів, від "Батьківщини" - 4 депутати, від Радикальної партії Олега Ляшка 3 депутати, від партії "Відродження", Союзу лівих сил та УКРОПу - по 2 депутати.
Дроздік Лілія Сергіївна, народилася 21.04.1993 р., освіта вища, безпартійна, працює у енергетичній компанії ТОВ "Віндкрафт Україна" молодшим юристом-консультантом.
Немає коментарів:
Дописати коментар